RSS

به بهانه هفته سلامت با شعار غلبه بر دیابت به بهانه هفته سلامت با شعار غلبه بر دیابت
اجرای تغییرات کوچک در سبک زندگی می تواند در جلوگیری از عوارض جدی دیابت از قبیل آسیب به اعصاب، قلب و کلیه تاثیرگذار باشد.پیشگیری از دیابت بسیار مهم است بخصوص اگر شما در ریسک بالای ابتلا به این بیماری باشید مثلا دارای اضافه وزن باشید یا سابقه خانوادگی دیابت داشته باشید.

منبع:  www.mayoclinic.org
نویسنده:  زهرا غلامپور

نتایج 2 مطالعه در رابطه با دیابت نتایج 2 مطالعه در رابطه با دیابت
یکی از مشکلات اصلی بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 این است که بدنشان نسبت به انسولین مقاوم می‌شود. انسولین هورمونی است که در تبدیل گلوکز حاصل از غذا به انرژی نقش دارد. پانکراس برای برطرف کردن این مقاومت، انسولین بیشتری تولید می‌کند ولی در نهایت کافی نیست و وضعیت را تغییر نمی‌دهد.

منبع:  Reference: www.medicalnewstoday.com
نویسنده:  مترجم : زهرا غلامپور

هفت راه آسان برای ساماندهی بشقاب افراد دیابتی هفت راه آسان برای ساماندهی بشقاب افراد دیابتی
راه آسان برای شروع مدیریت قند خون طراحی و ساماندهی بشقاب است. در این راه هم نیاز به محاسبه یا ابزار خاصی نیست؛ ساده و مؤثر، خطی فرضی روی بشقاب خود بکشید غذای خود را انتخاب کرده و از خوردن آن لذت ببرید.

نویسنده:  کوثر خانبابایی کارشناس تغذیه

فهرست جانشینی مواد غذایی برای دیابت، کار برد، توصیهها فهرست جانشینی مواد غذایی برای دیابت، کار برد، توصیهها
اگر به دیابت مبتلا هستید حتما با جداول جانشینی غذاها آشنا هستید. در این جداول غذاها به گروههای اصلی تقسیم شده اند و برای هر گروه واحدی تعریف شده است. مقدار وزنی مواد غذایی گوناگون در یک گروه ممکن است با هم متفاوت باشد. 

نویسنده:  زیبا کاوه یی

دیابت و کنترل کربوهیدرات دیابت و کنترل کربوهیدرات
در صورت ابتلا به دیابت چالش شما این است که باید قند خونتان را به تناسب داروهای مصرفی و فعالیت فیزیکی تان با مقدار مناسب کربوهیدرات در سطح بی خطری حفظ کنید. به همین دلیل است که بر محاسبه مقدار کربوهیدرات رژیم غذایی جهت رسیدن به تعادل در قند خون تأکید می شود .

نویسنده:  کوثر خان بابایی

10 اشتباه رایج در مورد دیابت 10 اشتباه رایج در مورد دیابت
پیروی از رژیم دیابتی به این معناست که انتخاب غذاها به نحوی با فعالیت بدنی و داروهای مصرفی تان هماهنگ شود که قند خونتان تا حد ممکن نزدیک به مقدار نرمال حفظ شود

نویسنده:  کوثر خانبابایی

خانواده نوجوانان مبتلابه دیابت باید چه بدانند خانواده نوجوانان مبتلابه دیابت باید چه بدانند
  افراد دیابتی بیمار نیستند به دلیل شرایط بیماری، آنها مراقبتهای بیشتری لازم دارند و می توانند زندگی عادی داشته باشند.در این نوع دیابت آگاهی خانواده از علایم شروع آن بسیار مهم است.

نویسنده:  دکتر سوسن پارسای

مبتلایان به دیابت و آنفولانزای نوع A مبتلایان به دیابت و آنفولانزای نوع A
افراد دیابتی در زمان ابتلا به آنفولانزا ممکن است بدلایلی دچار افزایش قند خون شوند، از جمله تغییرات هورمونی و استرس و اینکه فرد تحت تاثیر بیماری قادر به رعایت برنامه غذایی و همیشگی خود نباشد و نتواند از برنامه صحیح غذایی پیروی کند.

نویسنده:  فخری موبد

هفت گام اساسی در خود مدیریت دیابت هفت گام اساسی در خود مدیریت دیابت
مراقبتهای دیابتی به شما کمک خواهد کرد که احساس بهتری داشته باشید و نیز احتمال کمتری برای ابتلا به بیماریهای قلبی، سکته، نارسایی کلیوی، مشکلات دهانی دندانی، آسیب عروقی، قطع عضو و مشکلات در بینایی داشته باشید.

نویسنده:  الناز سیفی

پیشگیری از دیابت با فلفل تند پیشگیری از دیابت با فلفل تند
پژوهشگران اعلام کردند: فلفل تند در پیشگیری از بروز دیابت موثر است. پژوهشگران در مطالعات خود دریافته است که فلفل تند در پیشگیری از دیابت و بیماریهای قلبی عروقی

نویسنده:  فیروزه طباطبایی

دیابت تغذیه و رژیم درمانی  دیابت تغذیه و رژیم درمانی
دیابت شیرین شامل گروه ناهمگونی از بیماری های متابولیک است که با افزایش مزمن قند خون و اختلال در سوخت و ساز کربوهیدرات، چربیها و پروتئینها در بدن مشخص می شود

نویسنده:  الناز سیفی

فیلم آموزشی دیابت راهنمای بیماران و خانواده ها فیلم آموزشی دیابت راهنمای بیماران و خانواده ها
در این فیلم اموزشی که توسط  فاوا پزشکی گسترش تهیه و توزیع شده است شما می توانید در دو قسمت اطلاعات مربوط یه دیابت ، و انتخابهای معمول و غیر معمول ان در درمان را

دیابت یا بیماری قند چیست دیابت یا بیماری قند چیست
اگر به بیماری دیابت یا مرض قند مبتلا هستید ٍبدنتان نمی تواند انسولین کافی بسازد ویا نمی تواند انسولین ساخته شده را خوب مصرف کند

نویسنده:  دکتر زهرا عبداللهی

شاخص گلیسمی  و دیابت شاخص گلیسمی و دیابت
متخصصان تغذیه معتقدند نه تنها مقدار کربوهیدرات مصرف مهم است, بلکه نوع آن از اهمیت بالاتری برخوردار است, زیرا کربوهیدراتهای مختلف موجود در غذاهای مختلف اثرات متفاوتی در افزایش قند خون نشان می دهند.

نویسنده:  الناز سیفی

مراقبتهای تغذیه ا ی در مبتلایان به دیابت نوع2 مراقبتهای تغذیه ا ی در مبتلایان به دیابت نوع2
علل اصلی بروز دیابت، مسایل ژنتیکی و چاقی هستند. کنترل نکردن دیابت سبب بروز اختلالات فراوانی می شود که نارسایی کلیوی، اختلالات عروقی و آسیب عصب ها از مهم ترین آنهاست

نویسنده:  فرید نوبخت حقیقی