تغذیه سفر در نوروز کرونایی

این روزها با کاهش موارد ابتلا به کرونا امکان بیشتری برای سفر ایجاد شده است . اما موارد بهداشتی در تهیه و مصرف غذا در این دوره در کنار پروتکل های بهداشتی پیشگیری از کرونا می بایست با دقت بیشتری رعلیت شوند.
این روزها با کاهش موارد ابتلا به کرونا امکان بیشتری برای سفر ایجاد شده است . اما موارد بهداشتی در تهیه و مصرف غذا در این دوره در کنار پروتکل های بهداشتی پیشگیری از کرونا می بایست با دقت بیشتری رعلیت شوند.
خطر ابتلا به کرونا بیشتر از غذای مصرفی به وضعیت کارکنان بخش غذا بستگی دارد برای همین بهتر است که غذای تهیه شده رد خانه را استفاده کنید.
همچنین انتقال انواع باکتریها با غذا منتفی نیست اگر بهداشت مواد غذایی را در طول سفر رعایت کنید امکان گرفتار شدن به مسمومیتهای غذایی را کم می کنید.
بعضی از غذاها مستعد رشد انواع میکروبهای بیماری زا هستند غذاهایی مانند کبابها و ساندویچ ها که ممکن است خوب حرارت نبینند و یا اجزای آنها مثل کاهو و گوجه فرنگی خوب شسته نشده باشند در این دسته هستند.

 

توصیه می کنیم برای بین راه یک غذای ساده در منزل آماده کنید و به همراه ببرید. غذاهای خشک مثل کتلت و کوکو یا تخم مرغ پخته بهترین غذا در طول سفر هستند.
در صورت مصرف غذاهای کنسروی ، به تاریخ مصرف آن توجه کنید و قبل از مصرف از سلامت آنها اطمینان حاصل کنید، در صورت مشاهده برآمدگــی و فرورفتگی از مصرف آن ها خودداری کنید. قبل از مصرف حتما" آن ها را 20 دقیقه بجوشانید.

 

 
ساندویچ را از قبل آماده نکنید، زیرا وجود گوجه فرنگی، کاهو یا خیارشور سبب مرطوب شدن ماده اصلی ساندویچ می شود و رشد میکروبها را سرعت می بخشد.
آب آشامیدنی از جمله مواد غذایی است که قابلیت انتقال میکروبی بالایی دارد. بنابر این حتما آب اشامیدنی خود را از منابع بهداشتی و قابل اطمینان تهیه کنید .اگر از سلامت آب مطمئن نیستید آن را حداقل یک دقیقه بجوشانید و بعد از سرد شد ن بیاشامید.تهیه نوبرانه های بهاری از دستفروش ها همچنان امکان مسمومیتهای غذایی را بالا می برد. حتی اگر این نوبرانه ها را خریدید ابتدا به صورت کامل آنها را بشویید و سپس مصرف کنید.
رعایت اصول تغذیه صحیح، خودداری از پرخوری و بد خوری را در نظر داشته باشید. از جمله مصرف غذاهای پرچرب، خیلی شیرین یا شور را از برنامه غذایی خود کنار بگذارید و مراقب باشید با پرخوری وزنتان در طی سفر و تعطیلات بالا نرود.
نام نویسندهزیبا کاوه ئی
تاریخ1400/12/21
کلمه های کلیدی
نام و نام خانوادگی:  
پست الکترونیک:  
متن پیام:  
 بازسازی
کد امنیتی :  

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبر نامه ایمیل خود را در قسمت روبرو وارد کنید
شما بعد از عضویت در خبرنامه در هر زمان می توانید با وارد کردن ایمیل خود عضویتتان را لغو کنید
لینک های مفید خدمات الکترونیکی شبکه های اجتماعی تماس با ما
تهران خیابان سئول شمالی شهرک سئول خیابان نسترن کوچه دوم شرقی پلاک 2 طبقه اول
تلفن تماس 1 : 88037734 (+9821)
تلفن تماس 2 : 88037834 (+9821)
پست الکترونیک : behsite@gmail.com