در ستایش آنچه دیگر نیست

گاهی فکر می کنم تمام آسیبها و صدماتی که تفکر احمدی نژادی به زیر ساخت ها و ساختارها و امور اجرایی این کشور وارد کرد آنقدر مهم و ویران کننده نبود که نهادینه کردن روش و منش او در برخورد و روابط اجتماعی که در جامعه و تمام اقشار مردم جاری و ساری کرد. فرهنگ پرده دری، هتاکی،ترور شخصیتی  و به قولی بی ادبی مجاز پنداشته شده در برابر هر انکس و چیزی که به غیر آنچه ما فکر می کنیم؛می اندیشد و یا عمل می کند. تفکر اینکه به کاربردن هر روشی برای به کرسی نشاندن فکر درست من که اتفاقا تنها به منفعت شخصی من می انجامد مجاز و حتی الزامی است.
باز متعجبم از اینکه این تمایل چه اندازه در لایه های شخصیتی همه ما پرورش یافته و آماده بود که در انتظار تلنگری بود برای نمود یافتن و تبدیل شدن به منش رفتارفردی و اجتماعی ما در هر سطح علمی ، فرهنگی ، تحصیلی و اجتماعی که هستیم.
شاید بتوان گفت به دلیل اینکه مملکت کشور ثروتمندی از نظر امکانات مادی است امکان جبران و باز سازی بسیاری از ویرانی های ساختاری و زیر ساختی آن دوره وجود دارد و بالاخره دیر یا زود این بازسازی ها انجام می شود،
اما متاسفانه در حیطه فرهنگ و اخلاق فردی و اجتماعی به دلیل فقر عمیق فرهنگی و اخلاقی نهادینه شده در سالهای طولانی ؛ و ناتوانی نظام آموزشی بدون پرورشی  شایسته مقام انسان  ،شاید هزاران سال طول بکشد و آسیب وارد شده به سادگی ترمیم و جبران نشود و تبدیل به سرطان وخیمی شود که به تدریج ریشه فرهنگی ما را بسوزاند و از میان بردارد.
انگار این رفتار تمایلی بوده برای رهایی از فشارهای ناپیدا و سرکوب شده که سالهاست در ضمیرما به دقت  پنهان شده بود زیرا به هر دلیل جامعه آن را زشت و قبیح می دانست و در آن سالهای وبایی با وارونگی هر آنچه ارزش اخلاقی جامعه می دانستیم و با از میان رفتن زشتی و قباحت آن در منظر اجتماعی جامعه ، به سرعت سرباز کرد و اشکار شد و بال و پر گرفت و حالا چنان ریشه دوانده است که دیگر از پس مهار آن بر نمی اییم و اثرات زخم آگین آن را هر روز در جایی بروز یافته و التیام نیافتنی می بینیم.

گویا دیگر زیبا سخن گفتن , منصفانه از کلام استفاده کردن از مد افتاده و قضاوت های نادرست ذهن خود را در کوی و برزن با ناهنجارترین واژه ها بیان کردن و در پرده دری گوی سبقت را از هم ربودن مد روز شده است.
نویسندهزیبا کاوه ئی
نام و نام خانوادگی:  
پست الکترونیک:  
متن پیام:  
 بازسازی
کد امنیتی :  

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبر نامه ایمیل خود را در قسمت روبرو وارد کنید
شما بعد از عضویت در خبرنامه در هر زمان می توانید با وارد کردن ایمیل خود عضویتتان را لغو کنید
لینک های مفید خدمات الکترونیکی شبکه های اجتماعی تماس با ما
تهران خیابان سئول شمالی شهرک سئول خیابان نسترن کوچه دوم شرقی پلاک 2 طبقه اول
تلفن تماس 1 : 88037734 (+9821)
تلفن تماس 2 : 88037834 (+9821)
پست الکترونیک : behsite@gmail.com